Member Login



Search
Start Diving Specialization Courses Wrakduiken

Wrakduiken

There are no translations available.

wrakduikenLeerdoelen
Na het doorlopen van deze specialisatie moet de cursist:
- zelfstandig een wrakduik kunnen voorbereiden;
- alle handelingen behorende bij een wrakduik kunnen uitvoeren, als omschreven in deze specialisatie.

Ingangsniveau
2*-duikbrevet

Cursusprogramma
Theoretische instructie
Praktische instructie
Het maken van vier wrakduiken onder leiding van een bevoegde 2* NOB-instructeur. De wrakduiken moeten zijn gemaakt op wrakken in de Noordzee, Engelse of Bretonse kustwateren. Deelnemers met ervaring in het wrakduiken zijn vrijgesteld van deelname aan het praktische gedeelte, mits zij minstens zes wrakduiken hebben gemaakt waarvan minimaal vier op wrakken in de Noordzee, Engelse of Bretonse kustwateren. Deze wrakduiken moeten zijn gewaarmerkt door een bondsvereniging, door een NOB-erkende duikschool of door een daartoe bevoegde 2* NOB-instructeur.

Bevoegd instructeur
Deze specialisatie mag gegeven worden door een 2*-Instructeur, instructeur-trainer, docent of 3*-Instructeur die zelf de specialisatie gevolgd heeft én deze specialisatie als stagiaire heeft onderwezen onder begeleiding van een ervaren Instructeur-trainer, docent of 3*-Instructeur.

Correcties cursusboek Uitgave 2000
Verwijzingen m.b.t. Richtlijnen voor Veilig Duiken
Pag. 30 Zie de opmerkingen in de Richtlijnen over resp. Duiken op zee en in ruime binnenwateren, Duiken vanaf een schip, Standby duiker en Duikleider.
Pag. 40 Zie de opmerkingen in de Richtlijnen over Decompressieboei.